Nowa rodzinna płyta pt.
"Najpiękniejsze melodie świata"

Partnerzy

Kałudow Kałudi - tenor

Kałudow Kałudi (ur. 1953), śpiewak (tenor). Ukończył studia wokalne w Akademii Muzycznej w Sofii w klasie śpiewu u prof. L. Żableńskiej. Debiutował w 1978 na scenie Opery w Sofii partią Alfreda w Traviacie G. Verdiego. W latach 1994-1995 prowadził kurs mistrzowski na festiwalu operowym w Savonlinnie, w 2000 w Warnie. 1991, 1992 i 2000 występował na Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy. Od 1992 dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il canto w Cieszynie.


W repertuarze ma lliczne partie tenorowe z oper G. Verdiego, G. Pucciniego, G. Bizeta, A. Ponchiellego, Ch.F. Gounoda, R. Leoncavalla i in. Występuje na renomowanych scenach operowych na całym świecie, m.in. w wiedeńskiej Staatsoper i mediolańskiej La Scali.

Bardzo często gościnnie występuje w Polsce ze Śpiewającą Rodziną Kaczmarków.

 

Anna Dytry - sopran

Anna Dytry, solistka teatrów operowych w Płowdiw i Starej Zagorze (Bułgaria), współpracuje z teatrami operowymi w Warnie, Ruse i Burgas. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach m.in. Viva il canto - Cieszyn, Opera Open, Wieczory u Telemanna, Bansko Fest, Ancient Theater Plovdiv. Gościnnie występowała w Polsce, Austrii, Niemczech, Czechach, Rumunii, we Włoszech, w Brazylii. Jest absolwentką NBU (New Bulgarian University) w Sofii, w klasie śpiewu maestro Kałudi Kałudova. Ukończyła również PSM I i II stopnia w klasie skrzypiec i śpiewu.

W jej repertuarze znajdują się role z oper Pucciniego: Tosca(Tosca), Mimi (LaBoheme), Liu (Turandot), Cio-Cio-San (MadamaButterfly), Verdiego: Elisabetta (DonCarlo), Leonora (Trubadur), Giulietta (Ungiornodiregno), Bizeta: Michaela (Carmen), Mozarta: Hrabina (LenozzediFigaro), Donna Elvira (DonGiovanni), Offenbacha: Giulietta (Opowieści Hoffmanna), Czajkowskiego: Tatiana(Eugeniusz Oniegin), Jolanta (Jolanta) i wiele innych.

 

 

Zapraszamy do kontaktu z nami
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania
Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania – pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Prosimy o kontakt przy pomocy niniejszego formularza, lub też w sposób tradycyjny.
Wykonanie: Devilart